Hip hop a kultúra s ním spojené už dávno nie je len otázkou hudby, ale tiež otázkou úspešné zárobkovej činnosti v oblasti moderného obliekaní. Táto pôvodne okrajová kultúra urazila v Amerike taký kus cesty, že dnes diktuje trendy nielen móde, ale aj celému životnému štýlu mladých.

Hip hop oblečenie zaujíma vysokú pozíciu v módnom svete. Hip hop móda je často k videniu na módnych prehliadkach v Paríži, Miláne a New Yorku, hoci ešte pred desiatimi rokmi bolo z prehliadok vylúčené ako nepoctivé, sebavedome a nezapadala do vtedajších požiadaviek. Dnešné hip hop oblečenie odráža vplyv hudby a štýlu obliekania tvorcov hip hop hudby. Voľné tepláky, ťažké reťaze alebo rovné šilty, to presne je Hip Hop.

Vďaka masívnemu záujmu o hip hop oblečenie nastal veľký rast počtu značiek a výrobcov hip hop módy. Internetové obchodovanie umožňuje vybrať si znepřeberného množstvo značiek a typov hip hop oblečenia a doplnkov. Hip hopová móda je vyrábaná pre širokú verejnosť a nielen pre spevákov, ktorí ju preslávili. Popularitu hip hop oblečenie zvyšujú aj celebrity, ako je napríklad veľmi populárny slovenských raper hip hop Čistychov. A netreba sa báť, nájdete totiž aj celebrity, ktoré nosia hip hopovej oblečenie, aj keď nemajú žiadny vzťah k hip hopu.

Napsat komentář

Close