Máte doma budúceho prváka? Na tieto potreby nezabudnite!

Nový školský rok je už takmer za rohom. Máte aj vy doma budúceho prváka? Ak áno, veríme, že to máte v tomto období náročné. Množstvo povinností a doma nedočkavé dieťa. Pre vašu ratolesť je to však veľká udalosť a preto by ste to nemali podceniť.

Čo všetko vaše dieťa potrebuje do prvého ročníka? V prvom rade veľa odvahy a šťastia. To platí aj pre vás. Aby však vaša ratolesť nebola sklamaná, mali by ste čím skôr zakúpiť všetky potrebné školské potreby pre prváka. Na čo by ste nemali zabudnúť?

Školská taška alebo aktovka

Základom každého prváčika je školská taška alebo aktovka. Aký je medzi nimi rozdiel? Aktovka je už, takpovediac, klasika. Pre mnohých prvákov je to však veľmi praktické riešenie. Aktovka obsahuje vo väčšine prípadov len jedno vrecko, a tak má prváčik vo veciach vždy poriadok. Pre aktovku taktiež platí, že je pevnejšia a tým pádom aj stabilnejšia. Školská taška obsahuje kvantum vreciek. Výhodou je, že prváčik si môže vybrať zo širokej škály prevedení.

Perá, fixky, ceruzky…

Každý prváčik túži po obrovskom peračníku, ktorý bude obsahovať veľké množstvo farebných pasteliek, ceruziek a pier. To sa zíde každému žiakovi, ktorý nastupuje do školy. V prvom ročníku sa predsa ešte nič nerysuje a preto sú dôležité najmä tieto potreby.

Malá peňaženka na krk

Peňaženky na krk sú pre deti skvelým riešením. Môžete im tam vhodiť pár mincí a vaše deti budú hneď spokojnejšie. Taktiež im tam nezabudnite dať potrebné doklady, ktoré budú mať vždy po ruke. V prípade, že peňaženka bude na krku, majú len veľmi malú šancu ju stratiť, čo je výhodné.

Úbor na telesnú výchovu

Všetci prváčikovia musia podstúpiť telesnú výchovu. Tá by mala byť formou rôznych hier a už v takom veku sa to pre deti stane obľúbeným predmetom. Nezabúdajte im však zaobstarať kvalitný úbor, ktorý by mal obsahovať funkčné tričko, tepláky, cvičky alebo tenisky a taktiež tenkú mikinu. Výber farieb nechajte na prváčikovi, nech sa v tom cíti čo najviac komfortne.

Napsat komentář

Close