Stres a úzkosť vás zbaví zvukových kúpeľov: trend, ktorý sa pohybuje na svete wellness

Zvukové kúpele sú najnovší trend, ktorý sľubuje zmierniť stres, úzkosť a navodzujúci pocity harmónie a relaxácie. Aký je zmysel?

Najnovší trend vo svete wellness je takzvaný “Sound baths”. Jedná sa o alternatívnu metódu liečby, ktorá zažíva boom až do teraz, ale vo východnej kultúre to funguje po veľmi dlhú dobu.

Tam môže byť niekoľko dôvodov, prečo zvuk kúpeľov sa dostáva do povedomia práve teraz. Žijeme v neumiestnenej svete technológií, a stále hľadáme spôsoby, ako nájsť stratenú rovnováhu, rovnováhu a vnútorný mier. Spôsoby, ako upokojiť myseľ, je niekoľko, od jogy, cez meditáciu, len zvukový kúpeľ.

Sound kúpele pracovali viac ako 2000 rokov, korene tejto praxe možno vysledovať do Tibetu, kedy bol zvuk použitý na zníženie stresu, úzkosti a bolesti. Zvuk bol tiež používaný ako forma medicíny, hovorí Pytagoras v starovekom Grécku.

Sound Bath nie je koncert

Nečakajte na zvuk vodnom kúpeli, zvuk hrá významnú úlohu. Ale nemyslím, že je to koncert. V zvuky nenájdete žiadny rytmus a zmysel. Ide o navodenie hlbokého stavu relaxácie a vytvorenie príležitosti odtrhnúť sa od každodennej reality. Takže môžete mozgov vonkajšieho sveta a sústrediť sa na to, čo sa deje vo vás. Preto je základom je úplne zadarmo.

Sound Bath je používaný rôznymi nástrojmi, od gongy na tibetské misy. Oni produkujú zvuk, keď narazí na ne. Majú rôznu veľkosť a každý má mierne odlišný zvuk.

Nepríjemné pocity môžu bublinu na povrchu

Každý reaguje trochu inak na zvuk, v závislosti na vašich skúsenostiach a náladu. To je zvyčajne relaxačné záležitosť, ale niekedy nepríjemné pocity môžu byť tiež umyť na povrchu. Nie je to nič, čo by ste mali starať. Odporúča sa analyzovať tieto negatívne pocity a nechať ich, snaží sa dýchať.

Vo východnej kultúre, pracujeme na tom, že všetko, čo sa stane s nami v našom živote je uložená. A ak sa pokúsime poprieť, alebo sadnúť, negatívne emócie zostávajú v nás. Zvukový kúpeľ môže byť jedným zo spôsobov, ako priviesť tieto pocity na povrch, prežiť a nechať odísť, ako by mali. Uvoľnenie emócie sú teda súčasťou hojenia a indukujúce rovnováhu.

Nemusíte mať žiadne predchádzajúce skúsenosti

Sonic kúpeľ môže byť tiež prepustený začiatočníkov. Nemusíte cvičiť jogu, meditáciu, alebo iné upokojujúce praktiky. Túto relaxačnú techniku si môžu vychutnať všetci.

Napsat komentář

Close