Jemné, poškodené, alebo krepaté? Každé vlasy môžu byť krásne, vieme, ako na to

Čas od času rieši stav svojich vlasov snáď každý. O ich kvalite rozhodujú gény, ale veľa záleží aj na vašom životnom štýle, starostlivosť a zdravie.

Môžete mať tú najšikovnejší kaderníčku pod slnkom, ale ak nebudú vaše vlasy v kondícii, žiadny účes ani dokonale zvolený farebný odtieň na nich nevynikne podľa vašich predstáv.

Keď sú vaše vlasy spľasnuté a bez objemu, poškodené alebo nepoddajné, je potrebné začať konať hneď. Prvým krokom býva spravidla výber vhodnej a najmä kvalitnej kozmetiky. Ak to nepomôže, skúste navštíviť trichologa alebo dermatológa. Aké otázky riešime s vlasmi najčastejšie?

Sú jemné

Túžite po nádherné objemné hrive, a pritom máte na hlave spľasnuté a tenké vlasy, ktoré príliš nedržia tvar? Možno vám bude útechou, že v našich zemepisných šírkach trápia jemné vlasy mnoho žien, niektoré zdroje uvádzajú, že až každú druhú. Na druhú stranu ak tomuto druhu vlasov poskytnete kvalitný “odľahčenú” starostlivosť a zvolíte správny strih a styling, môžete sa pýšiť krásnym a módnym účesom aj vy. Ak máte jemné vlasy, radšej voľte kratšie dĺžky. Účesy vyberajte po dohode s kaderníkom jednoduché, ktoré nepotrebujú príliš stylingových produktov. Zabudnite na tvarujúci gély a pasty a nánosy lakov a tužidiel, ktoré vlasy zaťaží a skôr im uškodí. Základom vašej starostlivosti by mal byť kvalitný šampón a kondicionér. Skúste napríklad rad Luxurious Volume Touchably Full od John Frieda s komplexom Caffeine Vitality, ktorá vám pomôže s vytvorením plnšieho a hebčího účesu po každom umývaní.

Sú neskrotnej

Majiteľky jemných vlasov vám dosť možno závidia. Lenže starať o hustú hrivu s nepoddajnými kučerami nie je vždy jednoduché. Vlasy bývajú často presušenej, krúti sa, ťažko ich skrotíte do požadovaného tvaru a chýba im mnohokrát hebkosť a lesk. Takýto typ vlasov potrebuje v prvom rade pravidelnú dávku hydratácie aj výživy. Skvelým tipom je profesionálny šampón Frizz Ease Dream Curls od značky John Frieda. Receptúra ​​obsahuje intenzívne vyživujúce a zároveň neuveriteľne ľahký habešský olej. Vďaka tomu hydratuje a čistí vaše vlnité vlasy, pričom podčiarkne a zvýrazní ich krásu.

Sú poškodené

Za tento problém nemôžu ani tak gény, ako skôr nešetrné zaobchádzanie. Poškodené vlasy spoznáte celkom ľahko. Sú vysušené, lámu sa, majú rozštiepené končeky a chýba im hebkosť a lesk. Na vine bývajú chemické zásahy (farbenie, melírovanie), ale aj nešetrné rozčesávanie, spanie s mokrými vlasmi alebo časté vystavovanie vlasov vysokým teplotám. K vlasom sa teda začnite správať šetrnejšie. Zvoľte pre starostlivosť o ne kvalitnú kozmetiku (napríklad John Frieda Full Repair), chýbať by nemalo výživné sérum ani maska, ktorú si doprajte aspoň raz týždenne. Nezabudnite používať termoregulačné ochranný sprej, než si pôjdete vlasy fénovať, žehliť či kulmovať.

Sú blond

Tak toto nie je síce žiadny problém, však starať o plavé vlasy, aby vyzerali stále neodolateľne, nie je nič jednoduché. Preto hľadajte v salónoch a obchodoch ošetrujúce produkty pre blond, farbené alebo melírované vlasy. Jemné šampóny, kondicionéry a stylingové prípravky s veľkým množstvom hydratačných látok zabráni tomu, aby sa žiariace odtieň vašej blond zmenil v nevýraznú nudu. Profesionálne prípravky vie rozjasniť blond vlasy až o niekoľko odtieňov. Pri každom umývaní na záver hrivu dôkladne opláchnite vlažnou vodou a minimálne jedenkrát týždenne im doprajte regeneračnú masku. Vyskúšajte rad John Frieda Sheer Blonde s receptúrou, ktorá navracia vlasom ich zdravý vzhľad i hebkosť, bez toho aby ich vysušovala.

Napsat komentář

Close