Homeopatiu ako spôsobo liečby prijali ľuďia na celom svete. Homeopatia sa považuje za alternatívny prostriedok medicíny. Prijatie tohoto druhu liekov bolo spočiatku pomalé, ale postoj ľudí sa v prienehu rokov zmenil. Homeopatia bola prijatá a je známa ako bezpečna leičba. Ak vás tento druh liečby zaujíma čítajte ďalej. Zaoberáme sa hlavne kladmi a zápormi homeopatie.

Výhody

Homeopatia v podstate je považovaná za jednu z najbezpečnejších foriem liečby. Homeopatické lieky sú zamerané na podporu procesov v tele tak aby bolo telo schopné bojovať s chorobou. Homeopatické lieky sú bezpečné, bez škodlivých prísad. Tieto lieky nie sú určené na potlačenie bolesti, skôr posilňujú imunitný systém a liečia príčinu choroby. Homeopatia je bezpečná pre deti, dospelých a dokonca aj tehotné ženy. Tieto lieky totiž nemajú žiadne vedľajšie účinky. Homeopatické lieky sú čisto prírodné, a preto sú vhodnejšie pre ľudské telo. Ďalšou výhodou homeopatických liekov je, že sú ľahko použiteľné. Tieto lieky sa zvyčajne dodávajú v podobe drobných cukrovýcj piluliek. Ale aby boli účinné je nutné dodržiavať dobu predpísanú lekárom. Homeopatická liečba je tiež fiannčne nenáročná, nevyžaduje veľké výdavky. Okrem toho môžu v mnohých prípadoch tiež doplniť klasické lieky .

Nevýhody

Pokiaľ ide o nevýhody homeopatii tie môžu do značnej miery závisieť na lekára, ktorý liečbu určuje. V súčasnosti je totiž nedostatok odborných homeopatických lekárov. K dispozícii je tiež nedostatok inštitúcií, ktoré vykonávajú tieto odborné kurzy a školenia. Takže pokiaľ chcete takúto liečbu skúsiť mali by ste ísť za skutočným odborníkom. Tiež sa nemožno spoliehať na homeopatické lieky v núdzových situáciach, liečba musí byť dlhdobá.

Prírodné chudnutie

Prírodné prostriedky sa dajú použiť nielen na liečbu, ale aj na chudnutie. Napríklad už dobré známe chilli, ktoré urýchluje spaľovanie tukov alebo enzýmy v ananáse, ktoré napomáhajú tráveniu. Aj kapustová polievka (na chudnutie) je prírodnou formou chudnutia. Je zdravá a obsahuje množstvo potrebných látok ako napríklad vitamíny. Pri takejto diéte by ste mali myslieť na to, že neobsahuje žiadne calcium a preto by ste ho mali dopĺňať inou stravou, hlavne mliečnymi výrobkami.

Napsat komentář

Close