Typy pohoviek – Výber správnej pohovky pre váš priestor

Pohovky sú neoddeliteľnou súčasťou nášho domova, kde trávime veľa času oddychujúc a relaxujúc. Správne zvolená pohovka nielenže prispieva k pohodliu a komfortu, ale môže aj oživiť interiér a pridať mu osobitý šmrnc. Pri výbere pohovky je dôležité zvážiť jej tvar, veľkosť, materiál a štýl, aby sa čo najlepšie hodila do konkrétneho priestoru. V tomto článku si prejdeme niekoľko typov pohoviek a odporučíme, do akých priestorov sa hodí každý z nich.

1. Rovná pohovka (Straight Sofa)

Rovná pohovka je najbežnejším typom a jej jednoduchý tvar ju robí univerzálnou pre rôzne interiéry. Tento druh pohovky je ideálny pre priestory s obmedzeným miestom, pretože nezaberá veľa miesta. Hodí sa do menších obývacích izieb, študentských bytov, alebo aj do chodieb a predsiene.

2. Rozkladacia pohovka (Sofa Bed)

Rozkladacia pohovka je multifunkčná a praktická voľba, pretože sa dá ľahko premeniť na pohodlnú posteľ. Je skvelou voľbou pre hostí alebo pre malé byty, kde priestor je cenný. Rozkladacia pohovka sa hodí do obývacích izieb, hosťovských izieb alebo do pracovní, kde môže slúžiť aj ako oddychové miesto a zároveň ako prístelka pre návštevy.

3. Pohovka v tvare “L” (Sectional Sofa)

Pohovka v tvare “L” je veľkolepou voľbou pre priestory s dostatkom miesta. Jej rozľahlý tvar ponúka veľa sedacieho miesta a poskytuje priestor na oddych, relaxáciu a rodinné zábavy. Rohové sedacie súpravy jsou ideálne do priestrannej obývacej izby alebo veľkého obytného priestoru. Môžete si vybrať medzi rôznymi variantami, ktoré zahŕňajú sedačky s úložným priestorom alebo súčasné moderné dizajny.

4. Bifidová pohovka (Loveseat)

Bifidová pohovka, známa aj ako “Loveseat,” je menšia a obvykle dvosedačka, ktorá poskytuje útulný priestor pre dve osoby. Je to skvelá voľba do menších obývacích izieb, študentských apartmánov alebo do spálne, kde môže slúžiť ako miesto na oddych alebo na čítanie. Loveseat môže doplniť väčšiu pohovku v priestore alebo slúžiť ako samostatné sedacie miesto pre intímnejšie chvíle.

5. Pohovka v škandinávskom štýle (Scandinavian Sofa)

Škandinávske pohovky sú známe svojím jednoduchým, minimalizmom a funkčným dizajnom. Sú obľúbenou voľbou pre moderné interiéry a ponúkajú čisté línie a prírodné materiály. Tento typ pohoviek sa hodí do štýlových obývacích izieb, škandinávskych alebo minimalistických priestorov a je tiež skvelou voľbou pre tých, ktorí uprednostňujú jednoduchý a prírodný dizajn.

Pri výbere pohovky je dôležité myslieť na veľkosť a štýl vášho priestoru, aby sa pohovka stala funkcionalitou a vizuálnym prínosom. Zvážte potreby vášho domova, počet osôb, ktoré ju budú používať, a ako ju budete kombinovať s ostatným nábytkom a dekoráciou. Pamätajte, že správne zvolená pohovka môže zmeniť celkovú atmosféru vášho domova a pridať mu pocit pohodlia a štýlu.

Napsat komentář

Close