Tipy pre jemné vlasy: Ako docieliť objemu, ktorý vydrží dlhšie ako hodinu

Či už máte vlasy voľne rozpustené, vyčesané do chvosta alebo zapletené do sofistikovaných vrkôčikov, isté je, ak ich máte veľa, účes vo výsledku vyzerá lepšie. Ako docieliť u jemných vlasov objeme? Chce to poznať pár trikov.

Prehrabať si nádhernú hrivu a pohodiť hlavou ako modelka. Užiť si ten pocit z dlhých hustých vlasov … Ktorá z nás, ktorým príroda nadelila jemné chĺpky, aspon raz nezatúžila tohle zažiť?

Jemné vlasy má tretina žien v našich zemepisných šírkach. Ich výhodou síce je, že sú krásne hebké a lesklé, ale bohužiaľ sa tiež často mastí a zľahnú. Účes, ktorý na nich vytvoríte, vydrží sotva pár hodín. Riešením je dodať im, čo potrebujú, a vyvarovať sa naopak zbytočných chýb. Zázraky sa síce nedejú, ale so správnym prístupom, vhodným strihom a používaním špeciálnych kozmetických produktov môžete všeličo napraviť a objem vo vlasoch si užiť.

Základom je starostlivosť

Zabudnite na výživné a olejové šampóny a siahnite vždy po šampón, kondicionér, sérach a maskách, ktoré sú priamo určené pre jemné vlasy. Ich receptúry obsahujú špeciálne zložky, ktoré preniknú do vnútornej štruktúry vlasu, vyplní poškodené miesta a obalí ho jemným filmom. Ten vlas spevní a zväčší jeho priemer. Jemným vlasom príliš nesvedčia šampóny typu 2v1, pretože použité kondicionačné látky sú väčšinou príliš zaťažujúce a vlasy sú potom spľasnuté. Odporučiť možno naopak suché šampóny. Pretože sa jemné vlasy dosť často mastia, nebojte sa zaobstarať si malé cestovné balenie do kabelky a v priebehu dňa prípravok ku korienkom vlasov aplikovať. K dostaniu sú opäť varianty pre získanie objemu.

Do svojej kozmetickej výbavy sa nebojte zaradiť ani regeneračné produkty, ako je sérum alebo maska. Opäť ale platí, že musia byť určené pre jemné vlasy. Tieto produkty, rovnako ako kondicionér, nenanášajte ku korienkom. Aplikujte je len do dĺžok vlasov.

Zvoľte správny strih a farbu

Pre jemné vlasy sa nehodí každý účes. Je preto dobré poradiť sa s dobrým kaderníkom. Platí, že čím sú vlasy kratšie, tým budú ľahšie a nadýchanejšiu. Ideálne bude napríklad mikádo alebo kratšie účesy sa stupňovito zostrihanými vrchnými partiami. Kúzla vie aj farba. Ak vyberiete správny odtieň, môžete docieliť aj optické úpravy proporcií. Je všeobecne známe, že tmavá farba objem zmenšuje a zužuje, zatiaľ čo svetlé odtiene zväčšujú objem a rozširujú. S farbou pritiahnete pozornosť k určitým partiám účesu, podporíte tvar strihu a zvýrazníte strihové efekty. Rovnaká kúzla dokáže aj aktuálne konturovanie zvanej Balejaż, ktoré doladia štruktúru vlasov a strihu.

Opatrne sa stylingom

Všeobecne platí, že na jemné vlasy sa hodí stylingové prípravky používať skôr v menšom množstve. Dôvod je jednoduchý. Laky, peny, gély a vosky totiž pramene zbytočne zaťažujú. Skvelým tipom sú objemové spreje, ktorými úspešne nahradíte penové tužidlo. Sú ľahké a do vlhkých vlasov je jednoducho nastriekate po umytí a vyfúkame. Namiesto tužidla sa tiež hodí aplikovať púder na vlasy. Tým poprášite vlasové korienky a docielite toho, že sa vlasy hneď pri pokožke hlavy nadvihnú a vytvoria opticky objemnejší účes. Pre zafixovanie účesu voľte opäť laky na vlasy určené pre objem.

Napsat komentář

Close