6 prekvapivých dôvodov, prečo sa vám mastia vlasy: Aké je riešenie?

Mastné vlasy čas od času trápi každého z nás. Čo ale robiť v prípade, že satohto problému nemôžete zbaviť? Zistite príčinu.

Myslíte si umyť vlasy každý deň, ale ste neustále s masti? Potom musíte najprv určiť príčinu. Pre časté umývanie, len maskovať problém, ale nepomáhajú vlasy, skôr opak.

Mastné vlasy môžu mať rôzne príčiny. “Medzi najčastejšie patrí hormonálna nerovnováha, dedičnosť, prerušenie alebo nasadenie antikoncepcie a stresu. Mali by sme tiež venovať pozornosť správnemu výberu vlasových výrobkov, ktoré môžu zbytočne vysušiť pokožku hlavy, “hovorí trichológ Lenka Kašparkova. V opačnom prípade je všetko v tele beží, ako by mal, to asi nebude zdravotný problém. Tieto veci môžu byť na vine, ktoré sa ľahko menia. Tu sú najbežnejšie dôvody:

1) dostanete príliš veľa vlasov
To platí aj pre tvár a vlasy. Častým saquing, prenášate tuk z prstov do vlasov. Aj keď sú vaše ruky čisté, nemusíte ponáhľať pokožku hlavy.

2) Používate veľa kondicionéra

Na kondicionér pozor. Možno je typ, ktorý používate, pre vaše vlasy príliš ťažký, alebo ho poriadne nevymývajú. Skúste kondicionér dať len do končekov, nie na celú plochu vlasov.

3) Umývate si ich až moc často

Je nám jasné, že sa chcete mastnoty zbaviť, a tak si vlasy denne umývate. Lenže týmto spôsobom to tak budete robiť už stále. Namiesto toho si skúste vlasy umývať každý druhý deň, alebo len párkrát za týždeň. Dajte vlasom čas na to si zvyknúť. Denným umývaním vlasovú pokožku zbavujete prirodzených olejov, a tá ich tak kvôli tomu produkuje viac.

4) Vlasy veľa češete

Česanie stimuluje produkciu prírodných olejov vlasovej pokožky, čo sa môže najprv prejaviť ako lesk, ale čoskoro skončí mastnotou. Rozčesávajte iba dĺžky vlasov. Dávajte pozor na to, aby bol hrebeň čistý od všetkých starých vlasov a zvyškov stylingových prípravkov.

5) Používate zlé produkty

Je dosť možné, že používate produkty, ktoré vaše vlasy zaťažujú. Skúste sa na pár dní zbaviť všetkých stylingových prípravkov, a ak to nepomôže, vymeňte šampón a kondicionér za jemnejšie prípravky. Vyhnite sa čomukoľvek, čo sľubuje, že vlasom dodá lesk a hydratáciu. Tieto produkty sa hodia na suché vlasy a vlasovú pokožku.

6) Usadeniny zo stylingových prípravkov

Na vlasy si v dnešnej dobe nanášame kde čo a obyčajný šampón to z nich len tak nevymyje. Ak ste milovníčkou suchých šampónov alebo stylingových prípravkov, ako sú rôzne masky pre suché vlasy, oleje a laky na vlasy, dajte vašim lokniam raz za čas pohov. Zaobstarať si taky môžete špeciálny šampón, ktorý vás týchto nánosov zbaví. A čas od času sa oplatí urobiť aj peeling vlasovej pokožky. Ak ste vyskúšali všetky možnosti a problém s mastiacimi sa vlasmi stále pretrváva, skúste sa zveriť do rúk trichologa alebo zájsť do ordinácie dermatológa.

Napsat komentář

Close