Bielenie zubov sa stalo tak populárnym, že sa zdá, že ho robia všetci. Ak chcete získať žiarivý a biely úsmev tak je bielenie presne to, čo hľadáte. Zuby totiž môžu žltnú z viacerých dôvodov: káva, fajčenie, cola, čierny čaj, bezkofeinová káva, to všetko k tomu prispieva.

Peroxid je súčasťou väčšiny výrobkov určených na bielenie zubov, odfarbí sklovinu , čím sa stanú zuby belšie. Sila liečby bielenie zvyčajne závisí na sile peroxidu obsiahnutom v danom produkte. V súčasnosti sa percento peroxidu pohybuje okolo 10%, 16% a 22%.

Ak uvažujete o bielenie zubov, nezabudnite sa najprv spýtať zubára . Iba ak vám váš lekár Vám povie, že vaše zuby a ďasná sú dosť zdravé na to aby mohli prejsť procesom bielenia.

Bielenie u zubára

Tento spôsobo ponúka výborné výsledky. Vykonáva sa v zubnej ordinácii a môže byť vykonané veľmi obvykle to trvá niečo málo cez hodinu. Nevýhodou je hlavne, že to pomerne dosť drahé, ale na druhú stranu vidíte okamžitý výsledok.

Bielaci gél

Bielenie zubov pomociu špeciálnych gélov, samozrejme trvá dlhšie, než bielenie u zubára. V závislosti na sile peroxidu obsiahnutom v géle, sa gél nosí v zásobníkoch obvykle nosia pár hodín denne alebo v noci. Môže trvať od 3 dní až niekoľko týždňov, kým si všimnete výsledok. V zásade existujú dva druhy gélov: Tie, čo si kúpite od svojho zubára a tie, ktoré kúpite v obchode. Aj keď sa oba vybielia zuby, tie od zubára majú väčšinou väčšie percento peroxidu.

Bieliace pásiky na zuby

Bielacie pásiky môžete nájsť skoro v každej drogérii alebo si ich jednoducho objednať cez internet. Tieto pásiky sú pomerne lacné, ľahko sa používajú a väčšina z nich skutočne funguje. Bielenie touto metódou, ale môže trvať dlhšie, takže budete potrebovať viac trpezlivosti. Rýchlosť výsledku závisí hlavne na sile peroxidu, ktoré obsahujú.

Bielacia zubná pasta

Zubné pasty s bielaciam účinkom obsahujú hlavne prostriedky na odstránenie povrchových škvŕn. Niektoré bieliace zubné pasty môžu mať ďalšie leštiace látky a špeciálne chemikálie, ktoré sú účinnejšie proti škvrnám ako bežné zubné pasty, ale bielenie zubov pomocou zubnej pasty nie je navrhnuté tak, aby skutočne vybielilo zuby o niekoľko odtieňov.

Napsat komentář

Close