Vyberte si správne oblečenie na lyžovačku!

Množstvo ľudí nemysli na výber správneho lyžiarskeho oblečenia. Ľudia zväčša prikladajú váhu skôr lyžiarskej výbave ako samotnému oblečeniu. Nasledujúce minúty sa však dozviete ako sa správne obliecť, aby ste si užili zimné radovánky na svahu!

Určite sa vám neraz stalo, že ste sa na svahu klepali od zimy, poprípade vám bolo také teplo, že ste mali chuť zo seba strhnúť každý kúsok vášho oblečenia. Základným pravidlom je, aby ste sa kvalitne navrstvili, avšak nie príliš! Stačia vám tri vrstvy pre kvalitnú lyžovačku. Základom je termo prádlo, ktoré absorbuje pot a udržuje teplo. Ďalšou vrstvou by mala byť športová mikina a nakoniec dámske lyžiarské bundy, poprípade lyžiarske bundy pre pánov alebo deti.

Taktiež je potrebné myslieť na spodnú časť vášho tela. Tu vám stačia termo nohavice a na to si je potrebné obliecť klasické zimné lyžiarske nohavice. Samozrejme, existujú rôzne typy nohavíc určených na lyžovanie, rozdeľujú sa podľa materiálu, z ktorého sú vyrobené, ich využitia a taktiež podľa toho, pre koho konkrétne sú určené. Skutočne máte z čoho vyberať!

Chráňte si svoje odhalené časti!

V zimnom období je veľmi dôležité chrániť si časti, ktoré nám takpovediac trčia. Preto je veľmi dôležité nosiť na lyžovačku kvalitné lyžiarske rukavice. Naše ruky patria medzi časti tela, ktoré sú najcitlivejšie na chlad, preto treba prikladať váhu pri výbere rukavíc určených na lyžovanie. Materiál, hrúbka, tvar či dizajn. Toto všetko a ešte oveľa viac zahŕňa výber kvalitných rukavíc! Aby sme však dostatočne predišli mrazu, a tak aj možným ochoreniam, je potrebné chrániť si krk nákrčníkom. Nákrčníky udržujú náš krk v teple, a tak predchádzajú vplyvu mrazivého počasia vôkol nás.

Na výber máte skutočne široké spektrum produktov, ktoré nájdete na každom rohu. Treba však rozmýšľať nielen srdcom, ale aj hlavou a vybrať si kvalitne a efektívne. Veríme, že sme vám dostatočne poradili a vy si vyberiete to, po čom ste vždy túžili!

Napsat komentář

Close