Bolí vás chrbát? Pomôže vám SM systém cvičenia

Za skratkou SM systém sa ukrýva celý názov profesionálnej fyzioterapeutickej cvičebnej metódy „Stabilizačný a mobilizačný systém“. Ide o špeciálne cvičebné metódy, ktoré sa postupne rozvíjajú a zdokonaľujú už 39 rokov. Jedná sa o pôvodný cvičebný systém navrhnutý fyzioterapeutom MUDr. Richardom Smíškom. Cviky sa hodia pre stabilizovaných pacientov s problémami chrbtice v bedrovej, krčnej a hrudnej oblasti.

Rehabilitačné a vzdelávacie centrum v Bratislave, AF REHAB, sa na SM systém špecializuje a organizuje tiež skupinové cvičenia SM-Systém, známe aj pod inou skratkou ako SPS. Tie sú vhodné pre zastabilizovaných pacientov, úplných začiatočníkov. Kurzy im umožnia sa s cvičením zoznámiť a získať správne návyky pre rozvíjanie tohoto cvičenia.

SM systém cvikov je určené pre veľmi široký vekový záber pacientov

Hodia sa pre 5ročných predškolákov, aj 100ročných pacientov. Fyzicky sú zvládnuteľné skutočne bez ohľadu na vek. Užitočné sú pre pacientov, ale tiež pre ľudí, ktorí sa chcú problémom s chrbticou vyhnúť.

Čo dokáže SM systém cvičenia?

Vďaka špeciálnym cvikom je možné aktivovať spinálne svalové reťazce a povytiahnuť chrbticu tak, aby zaistila stavcom a platničkám dostatok miesta pre regeneráciu aj prípadnú liečbu. Cvičenie je doslova balzam pre chrbticu ľudí so sedavým zamestnaním a s prácou pri počítači.

SM systém predstavuje zostavu niekoľkých cvikov, ktoré je možné cvičiť kdekoľvek. Doma, v prírode aj na záhrade. Základom však je ich správne zvládnuť. Preto je vhodné pred zahájením individuálneho cvičenia absolvovať skupinové cvičenie, či súkromné cvičenie s terapeutom, ktorý túto metódu dobre ovláda.

Spirálna stabilizácia chrbtice má schopnosť pretiahnuť aj spevniť

Kvalitne sa podpíše na našom pohybovom aparáte. Rozhýbe nás, náš krok sa predĺži a zrýchli sa aj náš beh. Je to cvičenie vhodné pre mnoho diagnóz. K cvičeniu je potrebné iba jedna pomôcka. Tou je elastické lano pre SM systém MUDr.Richarda Smíška.

Napsat komentář

Close