Optické káble a ich druhy: Poznáte ich všetky?

Pravdepodobne ste už neraz počuli o optických kábloch ako o inovatívnych doplnkoch v rámci zariadení. Optické káble sa totiž dajú využiť v rôznych smeroch a práve preto si získali tak veľkú priazeň. Dokážu zabezpečiť čistý prenos dát a vy si ich bez akýchkoľvek pochybností zamilujete tiež.

Ako sa hovorí, moderná doba prináša moderné riešenia. Aj z tohto dôvodu si môžete zaobstarať optické káble s rôznym opletením. Ide totiž o to, že optické káble sa rozlišujú hneď podľa niekoľkých dôležitých a základných faktorov. Od ich spôsobu využitia, dĺžky, hrúbky či spôsobu opletenia. V tomto poslednom prípade si môžete vyberať FTP káble, prípadne UTP alebo STP.

Individuálne vlastnosti

Možno by ste neverili, no každý typ kábla s úpletom má svoje individuálne vlastnosti, ktoré sú pre daný úplet charakteristické. Napríklad, STP káble vynikajú vo svojom využití. Najčastejšie sa totiž používajú práve na tvorbu infraštruktúry pre interiér, ale aj exteriér. Takéto káble sú zakončené príslušným konektorom, vďaka ktorému si zachovávajú všetky svoje jedinečné vlastnosti.

UTP káble a ich benefity

V neposlednom rade si povieme niečo o jedinečných UTP kábloch. Tie podobne, ako STP káble je možné využiť do exteriéru a interiéru. Najčastejšie sa však UTP káble využívajú práve vo vonkajšom prostredí, v exteriéri, kde naplno využívajú svoje priaznivé vlastnosti. Tento typ úpletu je veľmi odolný a častokrát sa uprednostňuje z viacerých hľadísk. UTP káble sa používajú aj v náročnejších situáciách, kedy je nevyhnutná ochrana pred nepriaznivými podmienkami z vonkajšieho prostredia. Nahrádzajú tak, napríklad, klasická PVC káble, ktoré takúto jedinečnú vlastnosť nemajú.

Preto neváhajte a vyberte si aj vy optický kábel podľa úpletu, ktorý vám bude vyhovovať najviac. Pri žiadnej z týchto volieb to určite neoľutujete.

 

Napsat komentář

Close