Aquapark Tatralandia Liptovský Mikuláš

Liptovský Mikuláš je malé mestečko, okolo ktorého sa rozprestiera prekrásna príroda Nízkych Tatier. Navštevované je predovšetkým vďaka modernému aquaparku Tatralandia a lyžiarskom stredisku Ski Jasná. Pre pricestuje návštevníkov je prichystaná Holiday Village, v ktorej sú prichystané samostatné chaty, apartmány.

Komplex 11 bazénov, 29 tobogánov a šmýkačiek v komplexe Aquapark Tatralandia je najväčším vodným zábavným a relaxačným areálom na Slovenskom av Čechách. Celý areál Aquapark Tatralandia je určený najmä pre rodinnú dovolenku a ak ho navštívite, budete sa tu mnohokrát vracať. V bazénoch areálu Aquapark Tatralandia je minerálna geotermálna voda s liečivými účinkami, ktorá priaznivo pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo. Sú v nej rozpustené minerálne látky z dávneho mora, ktoré bolo na území Liptova pred 40 miliónmi rokov.

Pre aktívnejší trávenie voľného času sú v aquaparku bazény pre plávanie alebo vodné športy. Samozrejme nie je zabudnuté ani na najmenšie deti, pre ktoré je tu špeciálny bazén s lanovou dráhou a šmýkačkami.


Okrem priľahlého areálu Tatralandia toto slovenská mestečko ponúka aj veľa odlišných aktivít. Vďaka blízkym Tatrám v priamej blízkosti vzniklo lyžiarske stredisko Jasná. Pre lyžiarov nachystané spolu 35 kilometrov upravených zjazdoviek a spústa na seba nadväzujúcich sedačkových lanoviek. Samozrejmosťou je aj snowpark pre snowboardistov a odvážnych lyžiarov.

Napsat komentář

Close