Klady a mínusy medovej masáži

Ak je človek zdravý, môže medovú masáž absolvovať raz za mesiac, pokiaľ má vážne zdravotné problémy, je možné medové masáže aplikovať aj niekoľko krát za mesiac, odporúča sa jeden až dva krát za týždeň.

Medová masáž je vhodná najmä pre ľudí, ktorý majú problémy s krvným obehom. Je zaujímavé, že med používali už v starom Egypte pre ženy, ktoré trpeli neplodnosťou, taktiež aj na liečbu menštruačných ťažkostí. Medová masáž je vhodná aj pri zníženej imunite organizmu, pri poruchách spánku, celkovej vyčerpanosti a slabosti organizmu. Pomáha aj pri ochoreniach obličiek či pečene. Medová masáž aplikovaná na hruď sa odporúča pri ochoreniach horných dýchacích ciest, najmä pri zahlienení. Med je známy aj svojimi hojacimi vlastnosťami, čo sa využíva pri liečbe pooperačných stavov, tiež pri pomalej rekonvalescencii po ťažkých ochoreniach. Masáž môžeme aplikovať aj na tvár, zlepší sa nielen celková pružnosť pokožky tváre, ale pomôže aj pri problémoch s nosnými dutinami, najmä pri chronických zápaloch dutín, pri nádche a nachladnutí.

Medová masáž je jednou z najlepší foriem masáží. Rovnako ako iné masáže, aj táto masáž sa neodporúča, pokiaľ máte určité zdravotné ťažkosti, či problémy. Odborníci neodporúčajú medovú masáž ak trpíte alergiou na med, máte trombózu, trpíte vnútorným krvácaním – žalúdočné vredy. Rovnako sa tento typ masáže neodporúča ani pri ekzémoch, vyrážkach, infekčných a nákazlivých chorobách, či rakovinových ochoreniach. Rovnako tak masáž nie je vhodná pre ľudí trpiacich glaukómom, teda vysokým očným tlakom.

Napsat komentář

Close