Cesnak je darom z prírody pre naše zdravie

Často nemusíme pátrať po rôznych exotických bylinách, aby sme využili dary z prírody pre naše zdravie. Nájdeme ich doma, v kuchyni. Typickým príkladom je cesnak. Niekto ho miluje, iní ho nenávidia. Pravdou je, že kvôli výrazným siliciam je problém ho používať každodenne a pravidelne ako medicínu.

Nadužívanie antibiotík je celosvetovým problémom. Pritom každý máme doma veľmi silné a účinné antibiotikum, ktoré má silné antibakteriálne účinky. Je súčasne antivirotikom a pomáha aj pri plesňových ochoreniach. Ide o bežný kuchynský cesnak. Jeho výhodou je, že ho môžeme využívať aj preventívne, a to aj pre celé množstvo ďalších chorôb.

Pozitívne účinky cesnaku sú veľmi široké

Cesnak pôsobí nielen dezinfekčne a protizápalovo. Je bohatý na užitočné prchavé oleje, akými sú alliin, enzým allinázy, tiež na organické sírne zlúčeniny. Obsahuje tiež veľké množstvo selénu. Bohatý je tiež na vitamíny C, E, A a B. Okrem svojich schopností odstraňovať z tela parazitov, ničiť baktérie a dezinfikovať, sa používa aj ako prevencia kardiovaskulárnych ochorení. Znižuje riziko aterosklerózy, riedi krv a znižuje riziko krvných zrazenín, znižuje hladinu problematického cholesterolu (a naopak zvyšuje hodnotu toho dobrého – HDL cholesterolu) a vďaky týmto vlastnostiam sa odporúča ako prevencia infarktu a mŕtvice. Na všetky vyššie uvedené choroby máme síce liečivá, tie sú však často s vedľajšími účinkami. U cesnaku to tak nie je.

Ako užívať cesnak pre jeho liečivé účinky?

Na akútne stavy, kedy chceme cesnak využiť napríklad proti vírusovým a bakteriálnym ochoreniam, je ideálny čerstvý cesnak. Ak ho však chceme užívať napríklad kvôli kardiovaskulárnym ochoreniam, alebo ako ich prevenciu, určite by nám aj nášmu okoliu vadil neustály cesnakový pach. Riešením je užívať cesnak ako výživový doplnok bez zápachu. Tým je Allicor od českého výrobcu Naturvita. Na Slovensko ho distribuuje Happy Trade a kúpite ho napríklad v e-shope Greenlike.sk.

To najlepšie z cesnaku

Allicor je vynikajúca alternatíva k čerstvému cesnaku, vďaka ktorému ste cesnak schopní užívať aj v prípadoch, kedy nechcete byť cesnakom cítiť, či keď vám obecne aróma cesnaku nie je príjemnou. Tablety Allicor sú potiahnuté špeciálnym filmom, vďaka ktorému sa nerozpustia v ústach, ale ani v žalúdku. Stihnú doputovať až do tenkého čreva. Vďaka tomu nebudete vydychovať cesnakovú arómu, ochránite žalúdočnú sliznicu pred záťažou, na ktorú si mnohí pri užívaní čerstvého cesnaku sťažujú, a dôjde aj k optimálnemu vstrebaniu účinných látok do tela.

Napsat komentář

Close