Mnohí sa v podobnej situácii ocitli. Pri zariaďovaní svojho vysnívaného domu odrazu zistili, že rozpočet je akosi kratší a možno si nebudú môcť dopriať kúsky snov. Avšak, opak je pravdou. Stačí totiž štipka kreativity a aj s malým rozpočtom sa dá čarovať.
Pevné hranice
V prvom rade si napíšte zoznam vecí, ktoré si predstavujete vo svojom interiéri. Tie rozdeľte do sekcií nábytku, podláh, dekorácií a farieb. Pri každom kúsku si vyznačte, či ho potrebujete teraz alebo s jeho kúpou môžete chvíľu počkať. Akonáhle budete mať všetko roztriedené, zistite koľko čo stojí. Na internete sa poobzerajte po lacnejších alternatívach a ceny si poznačte. Následne si určte, koľko peňazí môžete investovať z mesačného rozpočtu do zariaďovania domácnosti.
Vdýchnite starým kúskom nový život
Nie vždy je nutné starý nábytok nahradiť tým novým. Niekedy stačí staré kúsky oživiť – napríklad novým náterom alebo kúpou iného čalúnenia. Nemeňte kuchynské skrinky, premaľujte ich na magnóliový zelený odtieň, premiestnite dekorácie do inej miestnosti alebo sa pozrite do starých krabíc, či v nich nenájdete doplnky hodné vašej pozornosti.
Obývačka je prioritou
Obývacia miestnosť by mala byť dominantou domu. Venujte jej teda pri zariaďovaní zvýšenú pozornosť. Umiestnite do nej kvalitný a nadčasový nábytok, ktorý nestratí svoj šmrnc ani po rokoch. Experimentujte s dekoráciámi a umením. Radšej toho kúpte menej, no vystavte to na viditeľné miesto, ako kupovať zbytočnosti, ktoré potom nemáte kde dať.
Tapety a podlahové krytiny
Sviežosť a čerstvosť do miestnosti vnesie aj tapeta. Navyše ňou zakryjete aj nedokonalosti, ktoré na stene vznikli. Okrem tapiet sú dôležité aj podlahové krytiny. Našťastie, na dnešnom trhu nájdete lacné alternatívy, ktoré vyzerajú skvelo. Laminátové podlahy, vinyl zámkový alebo vinyl v roliach ponúka širokú škálu rôznych odtieňov a dizajnov. Podlahu potom stačí doplniť originálnym kusovým kobercom.