Prečo sú zubné implantáty tak výhodné?

Zuby sú jednou z najdôležitejších funkčných, ale aj estetických súčastí nášho tela. Strata zubu, prípadne viacerých zubov vplyvom zranenia či veku je tak veľmi nepríjemná. Našťastie, sú tu zubné implantáty, ktoré prinášajú množstvo cenných výhod!

Žiť bez jedného či viacerých zubov je problém najmä po funkčnej stránke. Veľakrát si nemôžete dopriať svoje obľúbené jedlá, plus, chýbajúce zuby do značnej miery ovplyvňujú schopnosť človeka rozprávať a správne vyslovovať jednotlivé hlásky. Chýbajúce zuby tak pocítite ako nevýhodu prakticky v každej oblasti života. Nehovoriac o estetickej stránke, najmä v prípade chýbajúcich predných zubov. Nechať si pokaziť celý život chýbajúcimi zubami rozhodne nie je dobré, najmä, ak o svoje zuby prídete v mladšom veku.

V dnešnej dobe však strata zubov už nie je žiadnym problémom, nad ktorým by ste museli smútiť. V posledných rokoch sa totižto vytvoril samostatný odbor stomatológie – implantológia, ktorá sa špecializuje na výrobu zubných implantátov. Vďaka moderným technológiám výroby a inštalácie sú zubné implantáty dokonalou náhradou za prirodzené zuby, či už po estetickej alebo funkčnej stránke.

Na nerozoznanie od prirodzených zubov

Ak si chcete nechať vyrobiť zubné implantáty, prvým krokom je konzultácia so stomatológom, ktorý vytvorí podrobný model vašej ústnej dutiny, na základe ktorého je následne možné vyrobiť implantáty, ktoré dokonale zapadnú medzi ostatné zuby. Navonok tak ani nespoznáte, že namiesto prirodzeného zubu máte implantát. Zubné implantáty sú ukotvené do sánky pomocou špeciálneho kovového závitu, ktorý je mimoriadne pevný a odolný. Zubný implantát vás tak nijako nebude obmedzovať vo vychutnávaní si vašich obľúbených jedál.

Samozrejme, na to, aby zubný implantát dokonale zapadol medzi ostatné zuby a fungoval ako prirodzený zub, je potrebná jeho odborná výroba a inštalácia. Ak hľadáte naozaj kvalitného implantológa, nájdete ho napríklad v zubnej klinike Stomatológia Aupark. A život s krásnymi a pevnými zubami sa môže začať!

Napsat komentář

Close