Každá žena chce byť štíhla a mať peknú postavu. V dnešnej dobe sa stretávám s mnohými spôsobmi ako schudnúť. V tomto článku vám ponúkame dve možnosti, prvou je obľúbená delená strava a druhou často diskutovaná liposukcia.

Delená strava

Delená strava je jedným z najúčinnejších súčasných. Hlavné pravidlo tejto diéty je nekombinovať spolu potraviny, ktoré komplikujú trávenie pokiaľ ich spolu jete. Ide o bielkoviny a sacharidy. Každá z týchto skupín potravín sa v žalúdku trávi iným spôsobom. Napríklad mäso sa trávi omnoho dlhšie ako ovocie, ktorému stačí len dvadsať minút. V dôsledku toho jedlo nie je celkom stráviteľné a usadzuje na stenách čriev, ktoré sa neskôr usadzuje v podobe tukov a iných zvyškov, ktoré znečisťujú organizmus. Teda základom je jesť každú potraviny oddelene od iných. Potraviny sa delia na bielkoviny, sacaharidy a neutrálne. Nižšie vidíte stručný prehľad, ktorá potraviny, do ktorej skupiny patrí.

Bielkoviny: ryby, mäso, vajcia, mliečne výrobky s nízkym obsahom tukov, orechy

Sacharidy: múčne výrobky, krupica, zemiaky, cukor

Neutrálne potraviny: syr, ovocie a sušené ovocie, maslo, živočíšne tuky, zeleninu a ovocie

Neutrálne produkty sa môžu kombinovať aj so sacharidmi aj s bielkovinami. Ak sú produkty kompatibilné trávenie je rýchlejšie. Tým organizmus dostane všetky živiny a nič sa neusadzuje. Ako dôsledok, potom vidíme úbytok telesnej hmotnosti. Na rozdiel od iných diét sa dá týmto spôsobom zaručiť dlhodobý účinok.

Liposukcia

Liposukcia je chirurgická metóda, ktorá z daných oblastí tela odstráni prebytočné tukové zásoby, a tým vylepší krivky vášeho tela. Aj napriek dobrému zdraviu, cvičeniu a správnej strave, môžu mať niektorí ľudia stále neprimerané obrysy v dôsledku tukových zásob. Väčšinou je to spôsebené dedičnými predpokladmi. Liposukcia môže byť použitá na mnohé časti tela vrátane stehien, paží, krku, bokov, pásu, chrbta, vnútorných stehien, hrudníka, tváre, brady, lýtok a členkov.

Čo ale liposukcia nemôže napraviť: Nie je totiž liečbou obezity a ani náhradou za pravidelné cvičenie. Nenapraví taktiež vaše zlé stravovacie návyky. Mali by ju podstúpiť ľudia, ktorí aj napriek cvičeniu a dobrému stravovaniu nemôžu na určitých miestach svojho tela schudnúť. Samozrejme je to finančnejšie náročnejšia procedúra.

Napsat komentář

Close