Dlhé zimné večery či daždivé letné dni, ktorých je viac a viac. Skvelé príležitosti, kedy deti zabíjajú čas pri počítači. A u čoho vlastne? Na internete existuje nespočetné množstvo hry pre deti online zadarmo. Po krátkom prezretí výsledkov, ktoré vzídu zo zadania slov hry deti možno vyberať do nekonečna. A čo sa vlastne hrá?

Väčšinou sa jedná o ľahké hry, ktoré kladú dôraz predovšetkým na manažmentu, a rýchlosť dieťaťa. Také sú potrebné rôzne skákačky alebo hry, v ktorých sa dieťa musí vyhýbať prekážkam či je samo likvidovať. Násilia sa v detských hrách síce objavuje, ale vo veľmi obmedzenej miere. A nakoniec, ved ‘aj dnešné dospelí si hrali na vojačikov, čože to je nenásilné? Na druhú stranu, možno nájsť aj hry podporujúce pamäť a premýšľavosť.

Dieťaťu by teda nemalo byť úplne zakázané hrať si hry pre deti online, pretože nemálo z nich podporuje aj cez svoju jednoduchosť základné vlastnosti, ktoré v dospelosti každý človek bude potrebovať.
Nebojte sa teda detských online hier, nie je to žiadna nočná mora ani tragédia či koniec ľudstva. Pokojne si ich môžu zahrať aj dospelí ľudia, pre svoju jednoduchosť sa predsa len hodí pre zabíjanie času v krátkych prestávkach, ktoré sa v práci môžu objaviť. Alebo si myslíte, že v dospelých neexistuje ani kúsok dieťaťa?

Napsat komentář

Close