Ktoré pomôcky sú na menštruáciu najlepšie?

Menštruácia je u každej ženy iná. Niektoré ženy pociťujú veľké bolesti, iné zase krvácajú menej. Všetko závisí od každého organizmu. V tomto článku vám popíšeme jednotlivé pomôcky na menštruáciu a aj to, ako to všetko funguje.

Na menštruáciu používa každá žena niečo iné. To, čo si vyberiete vy, záleží len od vás a vašich preferencií. V súčasnosti existuje veľké množstvo pomôcok na menštruáciu. Musíte si nájsť také, ktoré vám budú vyhovovať po každej stránke. V nasledujúcich riadkoch vám popíšeme najčastejšie pomôcky, ktoré sa v súčasnej dobe používajú.

Menštruačný kalíšok

V prvom rade si povieme o pomôcke, ktorá nie je v dnešnej dobe až tak často využívaná. Ide o menštruačný kalíšok, ktorý má množstvo benefitov. Ide najmä o to, aby ste nemuseli túto pomôcku meniť tak často.

Je totiž dokázané, že merula cup vám vydrží oveľa dlhšie oproti klasickým vložkám alebo tampónom. Nezabúdajte však na to, že menštruačný kalíšok je potrebné pravidelne meniť, aby nedošlo k infekcii.

Vložky na menštruáciu

Snáď najčastejšou pomôckou na menštruáciu sú vložky. Tie si môžete zakúpiť v rôznych veľkostiach a hrúbkach. Všetko záleží aj od konkrétneho výrobcu. Výborným riešením sú aj anionové vložky, ktoré sú maximálne komfortné a určite si ich aj vy zamilujete. Stačí len vyskúšať a prídete na to, čo vám najviac vyhovuje.

Tampóny

Množstvo žien v dnešnej dobe používa na menštruáciu tampóny. Už dlho neplatí tvrdenie, že tampóny môžu používať len ženy, ktoré rodili. Množstvo žien preferuje tampóny z toho dôvodu, že vám nedovolia pretiecť a zašpiniť spodnú bielizeň.

Preto neváhajte a vyberte si aj vy pomôcku, ktorá vám bude vyhovovať najviac. Stačí len vyskúšať a hneď na to prídete. Okrem iného, na tú správnu menštruačnú pomôcku môžete prísť aj tak, že sa poradíte so svojím gynekológom.

 

Napsat komentář

Close