Strešné krytiny pre šikmé aj ploché strechy ponúka Lamina Prešov

Či už riešite strechu na novostavbe, alebo plánujete rekonštrukciu strechy, určite nájdete riešenie u Lamina Prešov. Firma ponúka strešné krytiny pre šikmé aj ploché strechy. Naviac má tiež riešenie pre milovníkov prírodného štýlu a ekológie. V ponuke má totiž aj zelené strechy.

Stavte na moderné šikmé strechy z plechu

Plechové strešné krytiny často nerozoznáte od škridlových. Takže aj keď by ste radšej pálenú strešnú tašku, alebo aspoň tú betónovú, zvážte výhody plechových striech. V prvom rade ide o ľahké strešné krytiny. U novostavieb tak ušetríte nielen na samotnej krytine, ale aj na konštrukcii krovov. Ľahká strešná krytina býva tiež často jedinou možnosťou pri rekonštrukcii. Krovy totiž nemusia odpovedať požiadavkám na pálené či betónové tašky a prerobiť krov zbytočne zvyšuje náklady na rekonštrukciu. Plechové strechy však vypadajú skvele na moderných novostavbách aj na rekonštruovaných tradičných stavbách.

Lamina Prešov je odborníkom na strechy a fasády

Pre šikmé strechy dodáva plechovú strešnú krytinu Clip Panel, falcovanú strešnú krytinu Schlebach, profilovanú strešnú tašku Laminka a maloformátové plechové strešné krytiny EVROmodul a KARO. Vo firme kúpite aj tepelnú izoláciu pre šikmé strechy (použiteľnú nad krokvami aj pre vnútorné zateplenie), ale aj pásy na šikmé strechy, ktoré slúžia ako poistná hydroizolačná vrstva pod strešnou krytinou.

Čo sa týka plochých striech, ponúka firma asfaltové strešné pásy, PVC strešné fólie, tepelnoizolačný materiál pre ploché strechy aj spádové kliny.

Strecha na zeleno

Zelené strechy sú dnes hitom a rozhodne nie je reč len o zelenej farbe plechovej strechy. Vegetačné strechy ponúkajú veľké množstvo výhod. Ochladzujú vzduch, produkujú kyslík, majú schopnosť regulovať vlhkosť aj prach. Realizujú sa ako extenzívne s využitím vlastností ozelenenej plochy bez možnosti bežného užívania, aj ako intenzívne, kde je možné plochu ozeleniť klasickým trávnikom, vysadiť dreviny a plochu využívať ako odpočinkovú oázu domu. Lamina Prešov má vo svojej ponuke kompletný sortiment pre obidva druhy zelených striech.

Napsat komentář

Close