Kúpiť zlato sa vyplatí

Zlato je v kurze. Ako investičné zlato sa však nehodí akýkoľvek žltý kov. Nejde o zlaté šperky, surové zlato, ani o akcie zlato ťažiacich firiem. Ako teda investovať do zlata?

Ako na nákup zlata vhodného na investovanie?

Pre nákup investičného zlata musíte navštíviť špecializovanú predajňu mincovne na Dunajskej ulici 68 v Bratislave. Práve tu vám ponúknu zlato, ktoré sa hodí na investovanie, teda investičné zlato. To má podobu zlatých investičných zliatkov, alebo ide o zlaté investičné mince. Nie sú to tie pamätné. Ich cena sa totiž odvíja nielen od ceny zlata na trhu, ale aj od ich umeleckej či dokonca historickej hodnoty.

Nechce sa vám do Bratislavy? Nemusíte, pretože obchod je schopný svojich zákazníkov, pravidelných aj nových, obslúžiť aj prostredníctvom e-shopu. Zlato si jednoducho objednáte na internetových stránkach Slovenske-mince.sk a domov vám dôjde ako poistená zásielka.

„Zlaté mince a zlaté zliatky určené na bezpečné investovanie do tohto drahého kovu predávame priamo v Bratislave viac ako 9 rokov,“ komentuje Soňa Klempová, vedúca predajne. „Za toto obdobie sme si získali dôveru 15 000 zákazníkov, ktorí si u nás pravidelne dopĺňajú svoje súkromné zlaté rezervy. Zlato dovážame priamo zo zahraničia, od dcérskej spoločnosti rakúskej centrálnej banky. Klienti tak majú istotu pôvodu a rýdzosti.“

Asi vás bude zaujímať, že zlaté tehličky so slovenským pôvodom nekúpite

Mincovňa Kremnica investičné zlato v podobe zlatých zliatkov nevyrába. Nekúpite ho ani v Národnej banke Slovenska (NBS). Preto sa na Slovensku predávajú celosvetovo uznávané a prestížne zlaté tehly švajčiarskych rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Investičné zlaté mince pochádzajú z Rakúska, Kanady a Austrálie.

Prečo investovať práve do zlata?

  • Iba pri nákupe zlatých zliatkov sa vyhnete platbe DPH. Neplatí to pre iné drahé kovy, diamanty, starožitnosti ani umenie.
  • Zlato je ideálnou formou investície pre udržanie hodnoty majetku.
  • Odoláva ekonomickým, politickým, vojenským aj pandemickým krízam. Dokonca v týchto dobách jeho cena rastie.
  • Odborníci predpokladajú ďalší nárast ceny zlata – z dôvodu situácie vo svete, nielen v spojení s Covid-19. Druhým dôvodom je predpoklad, že kvalitné ložiská zlata budú behom 10 rokov vyťažené.

Napsat komentář

Close