Nepriatelia imunitného systému – ako ich odbúrať?

Bývate často chorí, ste náchylnejší na ochorenie a neustále pociťujete únavu? Toto všetko zapríčiňujú nepriaznivé vplyvy z okolia. Imunita je na to, aby chránila vaše telo pred škodlivými látkami z okolia. Avšak k tomu jej musíte vy sami dopomôcť. My vám teraz prezradíme pár tipov, ako na to!

Medzi najväčších nepriateľov imunity patrí predovšetkým stres a celkovo zlý životný štýl. Nedostatok pohybu, nevyvážená strava či popíjanie alkoholu, toto všetko a ešte oveľa viac zapríčiňuje to, že ste častejšie chorí. Medzi príznaky zhoršeného imunitného systému tiež patrí bolesť kĺbov, neustupujúca únava, a tiež zvýšená náchylnosť k nádorovým ochoreniam.

Týmto všetkým nepríjemnostiam sa však dá jednoducho predísť. Základom je úprava životosprávy. Je potrebné, aby ste konzumovali dostatok zeleniny, ovocia a bielkovín. Pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu a športovanie je nevyhnutné. Priaznivo pôsobí na vaše fyzické a psychické zdravie. Dôležitý je však pre vás aj dostatočný spánok, aspoň 8 hodín denne. Telo si tak najlepšie oddýchne a zregeneruje sa.

Čo sa týka fajčenia a popíjania alkoholických nápojov, najlepšie je sa týmto škodlivým látkam vyhýbať. V prípade, že ste aktívny fajčiar alebo obľubujete alkohol, skúste to obmedziť a uvidíte, že sa vám bude žiť lepšie. Imunitnému systému tiež prospeje čo najväčšie odbúranie stresu. Poďakuje sa vám za to aj vaša psychika.

Výživový doplnok ako ten najlepší pomocník!

Možno ste už o tom neraz počuli, možno nie. Výživové doplnky sú v dnešnej dobe skutočne obľúbené. Výživový doplnok Reishi + zinok a vitamín C je ten najlepší pomocník s množstvom výhod. Pomáha vám najmä s podporou vášho imunitného systému, a tak aj s odbúraním už spomínaných nepriateľov.

Ak ste sa v tomto článku našli, neváhajte a urobte niečo pre vaše zdravie už dnes. Upravte si svoj životný štýl a v kombinácii s výživovým doplnkom sa vám váš imunitný systém s určitosťou odvďačí!

Napsat komentář

Close