Objavte interiérové trendy pre rok 2021

Začiatok roka je pre mnohých obdobím, kedy sa s novou motiváciou púšťajú do plnenia výziev týkajúcich sa interiérových zmien v domácnosti. Aké sú vaše plány na rok 2021? Nájdu sa medzi nimi aj plánované zmeny vášho domáceho interiéru? Poďme sa spoločne pozrieť na vybrané interiérové trendy tohto roku.

1. Udržateľné a ekologické materiály podláh a kobercov: dôležitosť témy udržateľnosti a ekologickej spotreby sa už počas predchádzajúceho roku dostávala veľmi často do pozornosti a v roku 2021 bude zaručene narastať. Udržateľné a ekologické materiály budú vládnuť interiérovému dizajnu. Medzi „ecofriendly“ podlahové krytiny môžeme zaradiť materiály ako linoleum alebo napríklad čoraz známejšie korkové podlahy. Medzi ekologickými kobercovými materiálmi nájdete vlnu, jutu alebo napríklad koberce z bavlny. Čo poviete na ekologický hit kobercov vyrábaných z recyklovaných pet fliaš?

2. Netradičné kombinácie vzorov: v roku 2021 sa jedným z očakávaných trendov má stať i hra so vzormi, založená na ich úplnom nesúlade. Viete si predstaviť, že sedačka vo vašej obývačke bude v úplne iných farbách a vzorovom prevedení ako dizajn koberca? Áno! Presne to hlásajú novinky interiérových trendov.

3.Útulné priestory:priestranné miestnosti založené na jednoduchom chladnom štýle budú medzi trendami nahradené útulnosťou, za ktorou sa skrýva vytvorenie si príjemného kútika v domácnosti, napríklad s kreslom a stolíkom, kde si budete čítať knihu s nohami pod dekou. Útulnosť priestoru dodávajú prvky so zmesou rôznych textúr, napríklad ľan, vlna, rôzne drevené materiály, predovšetkým v tmavších odtieňoch.

4. Izbové rastlinky na každom kroku:rastliny sú prosto opäť in a nemožno poprieť, že dotvárajú v miestnosti príjemnú, útulnú atmosféru. Ak občas premýšľate nad tým, aký detail chýba vo vašom interiéri, izbová rastlinka dotiahne celkové kúzlo izby do dokonalosti.

Rok 2021 bude zaručene plný interiérových noviniek, ktoré si nemôžete nechať ujsť ani vy a vaša domácnosť! Tešíte sa?

Napsat komentář

Close