Tipy, aby vaša pokožka zvládla zimné obdobie

Nastal čas na zmenu vašej starostlivosti o pleť. Prichádza zimné obdobie, kedy je naša pokožka vystavená viacerým nepriaznivým vplyvom a je potrebné ju na to dôsledne pripraviť!

Tak ako pred zimou meníte svoj šatník, pretože vaše telo cíti potrebu teplejších a hrejivejších vecí, by ste mali dbať aj na zmenu produktov na pleť. S blížiacimi sa stále nižšími teplotami, suchý vzduch, mrazivý vietor a vplyv neustáleho vystavovania pleti vnútorným ohrievačom „vysáva“ vlhkosť z našej pokožky a zbavuje ju olejov nevyhnutných pre zdravú funkciu kožnej bariéry. Na tieto vplyvy sú už ľahké, vodové gély a produkty, ktoré sme používali cez leto a na jeseň prikrátke.

My vám však prinášame jednoduché ale efektívne tipy, ako zmeniť a prispôsobiť vašu kozmetickú rutinu, aby ste sa vyhli suchej pokožke.

Používajte jemné ale hydratačné čistiace gély

Čistiace gély s obsahom obľúbenej kyseliny salicylovej sú síce skvelé pri odstraňovaní nečistôt a mastnoty, ale obsahujú sulfáty, ktoré môžu viac vysušovať, čomu sa chceme práve vyvarovať. Naopak čistiace balzamy, oleje a gély, ktoré sú hustejšie, dokážu účinne umyť pokožku, pričom ju udržia hydratovanú a nenarušia jej kožnú bariéru.

Nezabudnite na exfoliáciu pleti

Jemná exfoliácia môže byť skvelým pomocníkom, pretože správnou starostlivosťou odstraňuje odumreté kožné bunky, ktoré sa tiež hromadia zo suchého zimného vzduchu. Okrem toho zanecháva pokožku žiarivejšiu a dopomáha hydratačným prípravkom po čistení lepšie sa absorbovať. Pozor však na prehnanú exfoliáciu, ak máte pocit, že vaša pokožka je príliš citlivá a nie len suchá, s exfoliáciou opatrne. Exfoliačný peeling si robte raz týždenne a až postupne častejšie, ak to dokážete tolerovať.

Zahrňte do svojej rutiny aj pravidelné hydratačné masky

Najviac benefitov získate keď necháte hydratačné masky pôsobiť. Dosiahnete tak maximálnu hydratáciu a výživu, ktorú vaša pokožka potrebuje. Nočné masky, ktoré sú posledným krokom vašej večernej rutiny, pomáhajú uzamknúť všetky séra, krémy a oleje, ktoré ste predtým aplikovali.

 

Napsat komentář

Close