Návod, ako sa stať svojou lepšou verziou

Cesta za lepším ja je kľukatá a dlhá. Ide o náročný a nikdy nekončiaci proces. No spoznávanie samého seba je tiež zábavné a vedie k spokojnejšiemu a šťastnejšiemu životu. Čo všetko musíte urobiť, aby ste sa stali lepšou verziou samého seba?

Prijmite zodpovednosť

Možno práve nemáte najšťastnejšie obdobie. Možno ste sa rozišli, prišli o prácu, dobrého priateľa. Nech je ako chce, prestaňte viniť svoje okolie. Aj keď to vyznie trochu tvrdo, za svoj život ste zodpovedný iba vy. Teda, aspoň za prístup k nemu. Neviňte svet za svoj neúspech. Postavte sa na nohy, popremýšľajte o svojej minulosti a priznajte si vlastné chyby. Ak tak urobíte, vykročíte za svojím lepším ja.

Rozšírte si obzory

Zájdite do kníhkupctva a do knižnice a siahnite po knihách o sebarozvoji. Nevykupujte hneď celé regály. Radšej sa poraďte so známymi alebo si pozrite recenzie kníh a domov si odneste maximálne jeden, dva kúsky. Po prečítaní si dajte pauzu a zamyslite sa nad tým, ako by ste nové poznatky mohli zakomponovať do svojho života.

Pracujte na svojej emočnej inteligencii

Emočná inteligencia je dôležitá. Najmä, ak sa chcete rozvíjať. Vďaka nej dokážeme pochopiť svoje pocity aj pocity iných ľudí. Dokážeme žiť vedomo. Ak na emočnej inteligencii skutočne chcete zapracovať, snažte sa vnímať svoje emócie a identifikovať ich. Prijmite aj fakt, že nie všetkým emóciám musíte prikladať význam.

Prestaňte slepo nasledovať teórie o šťastnom živote

Dnes je teórií o tom, ako byť šťastný, celá kopa. Bohužiaľ, mnohé z nich sú v skutočnosti nepoužiteľné. Nikto totiž nemôže byť šťastný neustále. A to je fakt, ktorý musíte prijať aj vy. Prijmite svoj život. Nemusíte byť najlepší, najbohatší ani najúspešnejší, aby ste boli spokojní. Stačí, ak nájdete tú jednu činnosť, ktorej sa chcete venovať. V dobrom aj v zlom. A ono to už tak nejak pôjde samo.

Začnite športovať

Bez športu to nepôjde. Nemôžete pracovať iba na svojom mentálnom raste a fyzickú schránku zanedbávať. Venujte preto pozornosť aj svojmu telu. Začnite behať, chodiť do posilňovne, hrať tenis. Posilnite si kondíciu a vylepšite si svoje zdravie. Vybavte sa športovým oblečením na cvičenie – teniskami na behanie, šortkami a pohodlným tričkom so skvelým dizajnom – od sebavedomej značky Björn Borg a objímte svoje nové ja.

Napsat komentář

Close