Dohodnite si povinné zmluvné poistenie online, ušetríte tak desiatky percent

Povinné zmluvné poistenie musí mať zo zákona každé vozidlo, ktoré je v prevádzke na ceste. Chráni vás pred škodami, ktoré spôsobíte prevádzkou vášho vozidla tretím stranám. Čo však zákon neurčuje, sú podmienky a cena, za ktorú si túto zákonnú poistku dohodnete. Vďaka online kalkulátorom môžete porovnať ponuky väčšiny tuzemských poisťovní na jednom mieste a ušetriť tak nielen svoj čas, ale dokonca až 86% z dohodnutej sumy. A to sa už vyplatí!

Povinné zmluvné poistenie nepatrí práve medzi obľúbené položky v domácom rozpočte. Platíte pravidelne vysoké sumy za potenciálne škody, a to ešte ani nie na vašom vozidle, ale za ochranu iných vodičov. Povinnému zmluvnému poisteniu sa skrátka nevyhnete, napriek tomu ale existujú spôsoby, ako platiť oveľa menej.

Získajte zaujímavú zľavu dohodnutím online

Veľa poisťovní oceňuje zaujímavou zľavou tých klientov, ktorí nepotrebujú kvôli uzatvoreniu poistenia navštíviť kamennú pobočku a čerpať tak čas ich poisťovacieho poradcu. Keď si teda založíte povinné zmluvné poistenie sami, môžete sa dočkať zaujímavej ponuky. Zľavy v najväčších tuzemských poisťovniach dosahujú v priemere 20%.

“Dohodnúť si povinné zmluvné poistenie online je veľmi jednoduché. Stačí vyplniť niekoľko informácií o vás a vašom aute v jednoduchom formulári a obratom dostanete prehľad ponúk povinného zmluvného poistenia. Jediná informácia, ktorú možno nebudete z hlavy poznať, je výkon a objem motora auta. Ak nemáte pri sebe malý technický preukaz, skúste ju odhadnúť. Ak nepoznáte vaše bonusy z predchádzajúceho poistenia, pomôžu vám s tým naši špecialisti. Bonusy je totiž možné previesť z predchádzajúceho povinného zmluvného poistenia, “vysvetľuje Aleš Rothbarth, špecialista spoločnosti Klik.sk, ktorá sa zameriava na online Tablety poistenia a vyhľadávanie najvýhodnejších ponúk.

Dokladom o povinnom zmluvnom poistení je Biela karta. Ihneď po dohodnutí ju získate mailom a druhý deň poštou. Po dohodnutí zasielame takzvanú dočasnú Bielu kartu. Typicky platí dva mesiace. Akonáhle vybrané povinné zmluvné poistenie zaplatíte, dostanete trvalú Bielu kartu povinného zmluvného poistenia so štandardnou platnosťou jeden rok. Nemusíte sa pritom báť, že elektronická forma dojednania je v niečom menej spoľahlivá ako tá fyzická. “Povinné zmluvné poistenie online je dohodnuté v súlade s občianskym zákonníkom formou na diaľku. To znamená, že zmluvu, ktorú vám zašleme, nemusíte podpisovať. Akceptujete ju iba tým, že ju v lehote splatnosti zaplatíte, “vysvetľuje Aleš Rothbarth zo spoločnosti Klik.sk.

Limity poistného plnenia

Pri dojednaní povinného zmluvného poistenia sú dôležité limity poistného plnenia. Minimálna výška limitu pre povinné zmluvné poistenie je 1 050 000 Eur. To je maximálna suma, ktorú pri vami spôsobenej nehode vyplatí poisťovňa tretej strane, ktorej ste škodu spôsobili. Ak chcete byť dobre krytí, môžete si vybrať vyššie limity. Rada poisťovní ponúka limity pre povinné zmluvné poistenie vo výške 6, 7 alebo aj 10 miliónov Eur.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close