Športový kočík využijeme častokrát viac ako hlboký

Premýšľate nad kočíkom? Športový kočík začíname používať obvykle od šiestich mesiacov veku dieťaťa, niektoré sú koncipované dokonca až od jedného roku. Obvykle ale najviac záleží na dieťati. Do športového kočíku by malo usadnúť až vo chvíli, kedy samo sedí. Preto sa uvádza hranica šiestich mesiacov.

Ako vybrať športový kočík?

Športové kočíky sa dajú kúpiť v rámci trojkombinácie (vajíčko + hlboký kočík + športový kočík), dvojkombinácie (hlboký kočík + športový kočík), ale aj úplne samostatne. Tradične býva športový kočík odporúčaný od šiestich mesiacov. Dieťa už samo sedí, je zvedavé, hlboká korba znemožňujúca mu výhľad do okolia sa mu nepáči a podľa odborníkov môže tiež spomaľovať vývoj dieťaťa. Prechádzky v športovom kočíku sú pre dieťa bohaté na vnemy. Kočík už býva orientovaný tak, že dieťa sedí po smere jazdy. Niektoré kočíky však umožňujú obe orientácie – v smere aj proti smeru.

Športový kočík využijeme často viac ako hlboký

Dáva nám aj dieťaťu, ktoré ešte nechodí, alebo zatiaľ len málo, mobilitu. A podľa toho si tento kočík musíme aj vyberať. Mal by byť ľahký a podľa možností jednoducho zložiteľný. Premerajte si, či sa vám v zloženom stave vojde bez problémov do kufru automobilu, ale aj do výťahu.

Aj v prípad športového kočíka platí, že si musíme dobre vybrať kolesá

Niektoré sa hodia na pevný asfaltový povrch, iné do terénu. Podľa toho, kde so športovým kočíkom plánujete jazdiť, vyberte aj jeho kolesá. Na nespevnený terén sú vhodné pevné väčšie kolesá s nafukovacou pneumatikou. Ak sú otočné, nesmie im chýbať aretácia.

Hodí sa siahnuť po športovom kočíku s dobrou výbavou

Oceníte spodný kôš, ochrannú pláštenku, v zime rukávnik a samozrejme s kočíkom vyladenú prebaľovaciu tašku. Športový kočík ocenia aj tie z nás, ktoré doposiaľ preferovali nosenie bábätka v nosítku či v šatke. Ťažšie deti už často neunesieme. Každé je pritom, pokiaľ ide o vývoj, veľmi špecifické a niektorým môže rozchodiť sa trvať dlhšie. Športový kočík je preto často nevyhnutný.

Napsat komentář

Close