TOP trendy interiérového dizajnu pre nový rok

Rok 2020 sa rýchlo blíži k svojmu záveru, čo znamená, že na obzore sú nové trendy interiérového dizajnu! Inšpirujte sa našimi návrhmi a zariaďte si domácnosť naozaj štýlovo.

Návrat k prírode

Žijeme v dobe plnej kontrastov. Na jednej strane máme technologicky špičkové domy, zároveň však túžime po návrate k prírode. Mnoho ľudí chce mať štýl domácnosti postavený práve na organických prvkoch z prostredia. Môže ísť o stoly, stoličky či podlahy z recyklovaného dreva, ktoré v kombinácii s rastlinstvom prispejú k organickej estetike interiéru a vytvoria ekologicky hodnotný a vizuálne čistý domov. Dokonca aj spálne a kúpeľne sa použitím zemitých prvkov (dreva, kameňa, kovov) transformujú na éterické časti domácnosti.

Čierna s bielou

Čierna a biela definujú hranice farebného spektra. Medzi odtieňmi farieb azda nemožno nájsť ostrejší kontrast. Ale stret medzi svetlom a tmou môže byť veľmi žiadaný, v oblasti interiérového dizajnu rozhodne áno. Existuje mnoho spôsobov, ako začleniť tento jing-jang trend do domácnosti. Čierne pohovky a biele vankúše, biele záclony a čierne dvere, čiernobiele Art Deco dlaždice – existuje mnoho variácií a spôsobov, ako spojiť tieto dve farby.

Geometrické prvky

Použitie geometrických tvarov v rámci dekorácie je dlhé roky populárny prístup, ktorý má, okrem iného, za následok fakt, že tieto vzory sú všade – na pohároch, posteľnej bielizni, svietidlách, no našli by ste ich napríklad aj na obrazoch. Nasledujúce roky sa preto ponesú aj v hľadaní geometrickej rovnováhy. Vyberte časť vašej domácnosti, ktorej chcete dodať výraz a charakter a začnite napríklad inštaláciou tapety s geometrickými vzormi na vizuálne nosnú stenu v miestnosti.

Maximalizmus ako nový minimalismus?

Minimalismus je dávno známym pojmom, možno aj preto sa v interiérovom dizajne začína čoraz viac presadzovať opak, teda maximalizmus. Zatiaľ čo prvý prístup sa zameriava na zjednodušenie vecí, maximalizmus predstavuje presný opak. Veľké, výrazné a žiarivé vzory, krikľavý dekor a abstraktné farby môžu niesť obrazy, ale rovnako dobre aj závesy do obývačky. Samozrejme, isté obmedzenia sú na mieste, inak veľmi ľahko skĺznete do vytvorenia neprehľadného a opticky rušného prostredia. Každopádne sa zdá, že pomaly prechádzame od menej je viac ku viac je viac.

Napsat komentář

Close